• Pasta termoprzewodząca GD900 30g Słoik

29.90
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Duża dostępność

PASTA TERMOPRZEWODZĄCA GD900 30 gram

image

Pasta termoprzewodząca GD900 30g

 • pasta termoprzewodząca GD900 w praktycznym słoiku
 • przewodniość cieplna:  4,8 W/mK
 • idealna gęstość oraz lepkość: > 2,5 g/Cc
 • wysoka wydajność
 • pasta zgodna z RoHS i REACH
 • ✅ Pasta nie przewodzi prądu

PASTA TERMOPRZEWODZĄCA GD900

Pasta termoprzewodząca GD900 to rodzaj plastycznej masy używanej w elektronice. Cechuje się wysokim przewodnictwem cieplnym. Przy jej pomocy można izolować silnie nagrzewające się elementy, np. w procesorze komputera, które stykają się z częściami odprowadzającymi ciepło. Cienka warstwa pasty termoprzewodzącej  GD900 zaaplikowana na cały chłodzony układ (CPU, GPU lub RAM) wyrównuje mikroszczeliny i zwiększa powierzchnię przewodzącą ciepło.

Pasta termoprzewodząca GD900  znajduje się w praktycznym słoiku, co znacznie ułatwia precyzję jej nakładania.

PASTA TERMOPRZEWODZĄCA GD900 - GŁÓWNE CECHY

 • Pasta termoprzewodząca GD900 posiada nowoczesną formułę, w skład której wchodzi unikatowa kompozycja związków tlenków metali.
 • Pasta zapewnienia stabilną prace procesorów Intel, AMD, nVidia oraz innych układów elektronicznych.
 • Pasta termoprzewodząca GD900 nie przewodzi prądu elektrycznego, więc nie istnieje najmniejsze ryzyko zwarcia elektrycznego.
 • Idealnie wypełnia połączenia oraz mikro szczeliny pomiędzy procesorem, a podstawą układu chłodzenia (radiatora).
 • W celu korzystania ze wszystkich zalet pasty należy rozprowadzić ją bardzo cienko w celu zapewnienia najlepszego przewodnictwa.
 • Pasta termoprzewodząca GD900  posiada wysoką przewodność cieplną, wysoką izolacyjność, odporność na wysokie temperatury, nie powoduje korozji.

ZASADA DZIAŁANIA: wypełnienie luki pomiędzy elementem grzejnym a urządzeniem chłodzącym, zwiększenie powierzchni kontaktu.

image
image

KIEDY WYMIENIĆ PASTĘ TERMOPRZEWODZĄCĄ?

Pasta termoprzewodząca, która straciła swoje właściwości, nie chłodzi podzespołów komputera. Może to skutkować przegrzaniem się jego elementów, mniejszą wydajnością, a także awarią urządzenia. Z tego względu warto wymieniać pastę średnio co 1-2 lata. Z czasem swoje właściwości traci też pasta fabrycznie aplikowana, nie tylko w komputerach stacjonarnych, ale i w laptopach. Warto wówczas wymienić ją na nową. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że dostęp do podzespołów w laptopie bywa utrudniony przez wzgląd na ich kompaktową budowę.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI PRZED NAŁOŻENIEM

W przypadku wymiany pasty termoprzewodzącej, najpierw musimy oczyścić powierzchnię styku procesora z radiatorem ze starego, często zaschniętego materiału przewodzącego ciepło. Do tego celu najlepiej użyć łatwo dostępnego alkoholu izopropylowego.

PASTA TERMOPRZEWODZCA GD900 - JAK APLIKOWAĆ?

Sposobów nakładania pasty termoprzewodzącej na procesor jest bardzo dużo. Często stosowana jest metoda na "ziarnko ryżu", która polega na nałożeniu na środek CPU niewielkiej ilości pasty o takiej właśnie wielkości i dociśnięciu radiatorem. Sposób ten sprawdza się jedynie w przypadku coolerów Intela, które mają okrągłą powierzchnię styku.

Pasta termoprzewodząca najczęściej nakładana jest w następujący sposób:

 • nałożenie na środek niewielkiej ilości pasty;
 • za pomocą plastikowej karty rozprowadzenie jej we wszystkich kierunkach,
 • uzyskanie cienkiej warstwy o jednolitej grubości oraz gładkiej powierzchni. 

W ten sposób pasta termoprzewodząca równomiernie pokryje całą powierzchnię. Nie musimy się przy tym obawiać, że jej nadmiar wypłynie poza procesor i zrobi nam niemiłą niespodziankę w postaci zwarcia - pasta termoprzewodząca GD900 nie przewodzi prądu elektrycznego.

image
image

SPECYFIKACJA PRODUKTU

Stan:   nowy

Pojemność:   30g

Rodzaj:   pasta

Kolor:   szary

Zawartość: słoik z pastą

Przewodność cieplna:   4,8 W/mK

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie