• Maxtor CTG8 Pasta termoprzewodząca 4g Intel 12.8W BEZ OPAKOWANIA

17.90
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Duża dostępność

Maxtor CTG8

Pasta termoprzewodząca 12.8W / mK

Wersja economy - bez opakowania

image

Pasta termoprzewodząca Maxtor CTG8 4g

 • pasta termoprzewodząca Maxtor CTG8 w wygodnej strzykawce
 • przewodniość cieplna: 12,8 W/mK
 • idealna gęstość oraz lepkość
 • wysoka wydajność
 • nie koroduje i nie przewodzi prądu

PASTA TERMOPRZEWODZĄCA MAXTOR CTG8

Pasta termoprzewodząca Maxtor CTG8 to rodzaj plastycznej masy używanej w elektronice. Jest produktem opartym na silikonie z dużym wypełnieniem przewodzącymi ciepło tlenkami metali. Przy jej pomocy można izolować silnie nagrzewające się elementy elektroniczne, które stykają się z częściami odprowadzającymi ciepło. Cienka warstwa pasty termoprzewodzącej Maxtor CTG8, zaaplikowana na cały chłodzony układ, wyrównuje mikroszczeliny i zwiększa powierzchnię przewodzącą ciepło.

Pastę termoprzewodzącą Maxtor CTG8 oferujemy w aplikatorze w formie plastikowej strzykawki bez opakowania producenta.

PASTA TERMOPRZEWODZĄCA MAXTOR CTG8 - GŁÓWNE CECHY

 • Pasta termoprzewodząca Maxtor CTG8 posiada nowoczesną formułę, w skład której wchodzi unikatowa kompozycja związków tlenków metali.
 • Pasta zapewnienia stabilną pracę procesorów oraz innych układów.
 • Pasta termoprzewodząca Maxtor CTG8 nie przewodzi prądu elektrycznego, więc nie istnieje ryzyko zwarcia.
 • Idealnie wypełnia połączenia oraz mikro szczeliny pomiędzy procesorem, a podstawą układu chłodzenia (radiatora).
 • W celu korzystania ze wszystkich zalet pasty, należy rozprowadzić ją bardzo cienko, by zapewnić najlepsze przewodnictwo.
 • Pasta termoprzewodząca Maxtor CTG8 posiada wysoką przewodność cieplną, wysoką izolacyjność oraz odporność na wysokie temperatury.

 

ZASADA DZIAŁANIA: wypełnienie luki pomiędzy elementem grzejnym a urządzeniem chłodzącym, zwiększenie powierzchni kontaktu.

image
image

KIEDY WYMIENIĆ PASTĘ TERMOPRZEWODZĄCĄ?

Pasta termoprzewodząca, która straciła swoje właściwości, nie chłodzi podzespołów komputera. Może to skutkować przegrzaniem się jego elementów, mniejszą wydajnością, a także awarią urządzenia. Z tego względu warto wymieniać pastę średnio co 1-2 lata. Z czasem swoje właściwości traci też pasta fabrycznie aplikowana, nie tylko w komputerach stacjonarnych, ale i w laptopach. Trzeba więc wymienić ją na nową. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że dostęp do podzespołów w laptopie bywa utrudniony przez wzgląd na ich kompaktową budowę.

PRZYGOTOWNIE POWIERZCHNI PRZED NAŁOŻENIEM PASTY

W przypadku wymiany pasty termoprzewodzącej, najpierw należy oczyścić powierzchnię styku procesora z radiatorem ze starego, zaschniętego materiału przewodzącego ciepło. Do tego celu najlepiej użyć łatwo dostępnego alkoholu izopropylowego.

PASTA TERMOPRZEWODZCA CTG8 - JAK APLIKOWAĆ?

Sposobów nakładania pasty termoprzewodzącej na procesor jest bardzo dużo. Często stosowana jest metoda na "ziarnko ryżu", która polega na nałożeniu na środek CPU niewielkiej ilości pasty o takiej właśnie wielkości i dociśnięcie radiatorem. Sposób ten sprawdza się jedynie w przypadku coolerów Intela, które mają okrągłą powierzchnię styku.

Najpewniejszym i najbardziej efektywnym sposobem aplikacji pasty jest nałożenie na środek niewielkiej jej ilości i za pomocą np. plastikowej karty płatniczej rozprowadzenie  we wszystkich kierunkach, aż do momentu uzyskania cienkiej warstwy o jednolitej grubości oraz gładkiej powierzchni. W ten sposób dokładnie pokryjmy całą powierzchnię pastą. Nie musimy się przy tym obawiać, że jej nadmiar wypłynie poza procesor i zrobi nam niemiłą niespodziankę w postaci zwarcia - pasta termoprzewodząca Maxtor CTG8 nie przewodzi prądu elektrycznego.

Jeżeli posiadamy cooler z ciepłowodami przylegającymi bezpośrednio do procesora, musimy dodatkowo wypełnić szczeliny między rurkami cieplnymi, a podstawą radiatora.

image
image

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT

 • Produkt należy przechowywać w suchym, chłodnym miejscu, unikać deszczu i nasłonecznienia. Okres magazynowania - 36 miesięcy  w temperaturze 25 st. C.
 • Takie produkty nie są niebezpieczne i mogą być transportowane jak ogólnodostępne chemikalia.
 • Przechowywać z dala od dzieci.

UWAGA

 • Należy pamiętać, że grubość warstwy pasty wpływa na efektywność przewodzenia ciepła. Powinna być ona możliwie jak najcieńsza.
 • W przypadku kontaktu ze skórą należy wytrzeć ją do czysta, a następnie spłukać wodą.

SPECYFIKACJA PRODUKTU

Stan:   nowy

Pojemność:   4g

Rodzaj:   pasta

Kolor:   szary

Zawartość:   strzykawka z pastą

Przewodność cieplna:   12,8 W/mK

Temperatura pracy:   -50„ƒ~+250„ƒ

Gęstość (przy 25„ƒ):   2,8g / ml

Impedancja termiczna:  <0.112 „ƒ-in˛/W</p>

Wersja economy:   strzykawka z pastą (bez opakowania)

Gwarancja przydatności:   3 lata

image
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
 • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny